Rozhovor s Jiřím Nožičkou
Zisk VKVČ 2019 - 14.10.2019

1. otázka - Zúčastnil jsi se zdolávání Korun poprvé a kde jsi se o nich dozvěděl ?
1) Poprvé, řekl mi o tom Patrik Pařík. 
2. otázka - Měl jsi při dobývání vrcholů defekt, pád, nebo jiný cyklistický problém ? Případně i problém s nalezením vrcholu ?
2) Defekt jeden při přejezdu z Křížové hory na Strážný vrch. Na rovném a čistém asfaltu - dodnes nechápu co píchlo duši.
3. otázka - Použil jsi při dobývání vrcholů vlak, nebo auto na přiblížení ? Nebo jsi vše ujel na kole ?
3) přiblížení autem použito dvakrát, zbytek dojetý z Pardubic - výhoda byla, že jsou skoro v centru oblasti, takže to nikam nebyla moc daleko.
4. otázka - Kolik km jsi najel v rámci VKVČ 2019 a jaký čas jsi strávil na kole ?
4) Netuším, vrcholy jsem zdolával v rámci svých cyklo jízd, takže by se i blbě vyhodnocovalo kolik km bylo kvůli vrcholu. Letos kolo trošku chladím a teprve v polovině října jsem překročil 8000 km a nebýt VKVČ, tak by to bylo ještě méně... 
5. otázka - Použil jsi při zdolávání mtb, trek, nebo silniční kolo ? Případně můžeš napsat i značku svého kola, kol. 
5)  Nejvíce mi přirostlo k srdci ocelové trekové kolo Author Stratos, kterému je asi tak 25 let. Na něm jsem odjel všechny vrcholy VKVČ. Je to ocelová kráska, sice lehce prorezlá, ale vozí mě po celé Evropě a nikdy mě nikde nenechala ve štychu. Navíc je ocelová, takže mi ji kdykoliv kdekoliv svaří kdyby byl problém... Naložené kolo váží přibližně 45 kg, což je váha, která mi vyhovuje a nemám s ní problém ani na kopcovitých jízdách přesahujících 1500 km. 
6. otázka - Dobýval jsi vrcholy sám, nebo s někým ?
6) Většinu sám - myslím že jen na 4 vrcholech jsem byl s parťákem
7. otázka - Které tři vrcholy se ti nejvíce líbily ? 
7) Feistův kopec - vyšťavenej za krásného počasí vyjel až na samotný vrchol bez tlačení Barometr Cítkov - příjemnej pokec s pohoštěním s místními. Kunštátská kaple - tu mám rád od dětství, to místo má příjemnou atmosféru - takový zvláštní klid.
8. otázka - Budeš jezdit i další Koruny, případně zimní VKVČ 2019 - 2020 ? 
8) Minimálně si prohlédnu jaké jsou vrcholy vyhlášené a velmi pravděpodobně se zapojím. 
9. otázka - Myslíš, že dvacet vrcholů za rok je dostačující, nebo by se měl počet změnit ? 
9) Dvacet si myslím že stačí - komu je to málo, může lovit okolní koruny. Víc jak dvacet by mohlo odrazovat - já si VKVČ rozšířil o spoustu vrcholů (Krkaňka, Klepáč,....) stejně tak to může dělat kdokoliv další komu je dvacet málo.
10. otázka - Kolik tipuješ, že bude držitelů VKVČ v roce 2019 ? 
10) VKVČ 2019 tipuju 15 držitelů. 
11. otázka - Myslíš, že by vrchaři měli pro zajímavost přidat k selfie fotce z vrcholu i záznam trasy, kterou se dostali k němu ? Třeba ze stravy, runtastic, nebo mapy.cz ? 
11) Pro mě záznam trasy by byl problém - nemám nic co zaznamenává trasu a musel bych to dělat v nějakých mapách a byla by to pro mě další byrokracie. Kdo nechce dávat selfie veřejně tak ho může podle všeho posílat mailem.
12. otázka - Zde můžeš napsat cokoliv, co by jsi chtěl, prozradit o sobě, o svých cyklo zážitcích, úspěších, plánech atd. Nebo cokoliv tě napadne.
12 - Kolo je naprosto úžasný vynález, který nám umožňuje žít plnohodnotný život. Jsem rád za VKVČ, protože to dává další impulsy pro cyklovýlety v našem krásném okolí.