Rozhovor s Michalem Němcem
Zisk VKVČ 2018 - 29.4.2018


1. otázka - Zúčastnil jste se zdolávání Korun poprvé a kde jste se o nich dozvěděl ?

Zúčastnil jsem se Korun po druhé, loni jsem jel Korunu Vysočiny. Dozvěděl jsem se o tom v článku v novinách.
2. otázka - Měl jste při dobývání vrcholů defekt, pád, nebo jiný cyklistický problém ? Případně i problém s nalezením vrcholu.
Při dobývání vrcholů jsem měl na kole jeden problém, jelikož jsem startoval brzy ráno ve 3 hod. 1 dubna, byla taková zima, že mi v průběhu jízdy, když jsem jel do dlouhého kopce zamrzli převody. Pár hodin mi nešlo přehazovat na žádný převod, pak to rozmrzlo. Dále jsem se potýkal se sněhem na rozhlednu Annu u Rokytnice od lesa, až po rozhlednu tam a zpět 6-8 km ve sněhu místy to vůbec nešlo a kolo vedl a když jsem sjížděl z rozhledny Suchý vrch na Mladkov to samé špatně sjízdné moc sněhu.
3. otázka - Použil jste při dobývání vrcholů vlak, nebo auto na přiblížení ? Nebo jste vše ujel na kole ?
Nepoužil jsem nic na přiblížení, vše na kole od domu.
4. otázka - Kolik km jste najel v rámci VKVČ 2018 a jaký čas jste strávil na kole ?
V pěti etapách jsem najel 144, 266, 156, 271.5 a 226.5 km. Celkem 1064 km, čistý čas jízdy 48 hodin a 46 minut. Celkový čas se zastávkami, focením 62,5 hodin, nastoupal jsem 14 015 metrů převýšení.
5. otázka - Použil jste při zdolávání mtb, trek, nebo silniční kolo ? Případně můžete napsat i značku svého kola, kol.
Použil jsem, vždy horské kolo značka Kellys - 13,2 kg s věcmi co vezl pití atd. 15 kg.
6. otázka - Dobýval jste vrcholy sám, nebo s někým ?
Vrcholy jsem dobýval sám.
7. otázka - Potkal jste se při dobývání s nějákým vrchařem ?
Ale potkal jsem Ondru S. a dali spolu 2 vrcholy, fotky jsem mu posílal na mail, ale asi jsem si ho špatně zapsal a neozval se zatím. Ondra zde není registrován, třeba se registruje a ještě dokončí.
8. otázka - Které tři vrcholy se Vám nejvíce líbily ?
Rozhledna Milada u Třemošnice, rozhledna na Chlumu u Hradce Králové, kde jsem navštívil i muzeum bitvy 1866, zřícenina hradu Strádov kde jel s Ondrou.
9. otázka - Budete jezdit i další Koruny ?
Budu jezdit i další, tu v mém kraji korunu Vysočiny. Zatím mám 6 vrcholů a nějaké další, kde bych jednou použil něco na přiblížení a pak se stanem a spacákem to objel za 2-3 dny.
10. otázka - Kolik tipujete, že bude držitelů VKVČ v roce 2018 ?
Tipuji bohužel jen 10 lidí sám sem překvapen, že za duben jsme jen dva.
11. otázka - Zde můžete napsat cokoliv, co by jste chtěl, prozradit o sobě, o svých cyklo zážitcích, úspěších, plánech atd. Nebo cokoliv Vás napadne.
Na kole jsem hodně začal jezdit, až v roce 2009, když jsem se zúčastnil Nova Author cupu v Jizerských horách dnes ČT Author Cup a řekl jsem si, že ho budu jezdit každý rok, pokud zdraví dovolí a díky tomu jsem v roce 2010 přivedl k závodění i děti, kdy začali jezdit seriál závodů Kpž, dnes starší syn Patrik docela dobře závodí na všech různých závodech, včetně Českých pohárů. Dříve do roku 1999 jsem se věnoval silovému trojboji, což je proti vytrvalostním sportům něco jiného.