Rozhovor s Patrikem Paříkem
Zisk VKVČ 2018 - 15.9.2018

1. otázka - Zúčastnil jste se zdolávání Korun poprvé a kde jste se o nich dozvěděl. Koruny jsem se zúčastnil poprvé. Dozvěděl jsem se o ní na webových stránkách cykloprodejny Turek, které jsem náhodou navštívil letos na jaře.
2. otázka - Měl jste při dobývání vrcholů defekt, pád, nebo jiný cyklistický problém ? Případně i problém s nalezením vrcholu?
Nevím, čím jsem si to zasloužil, ale defekty a technické problémy se mi vyhýbaly. Jednou jsem si na mokré travnaté cestě skoro ustlal, bylo to před Lanšperkem cestou na Suchý vrch. Jinak na kole nepadám, asi jezdím pod svoje možnosti. Trasy plánuji v mapy.cz a vozím je v mobilu, takže cíle jsem nemusel hledat. I když občasnému špatnému odbočení jsem se nevyhnul, ale to k cestování patří, člověk omylem zavítá na zajímavá místa.
3. otázka - Použil jste při dobývání vrcholů vlak nebo auto na přiblížení? Nebo jste vše ujel na kole?
Z dvaceti výletů jsem se jedenkrát přiblížil autem a třikrát vlakem. Vše ostatní jsem zvládl kompletně na vlastní pohon.
4. otázka - Kolik km jste najel v rámci VKVČ 2018 a jaký čas jste strávil na kole?
Najel jsem 1707 km, nastoupal přes 14,5 km (dle cykloserver.cz) a na výletech jsem strávil 90 hodin a 40 minut, z toho 71 hodin a 46 minut šlapáním (nebo tlačením kola, konkrétně na Kypuš a Strádov).
5. otázka - Použil jste při zdolávání mtb, trek nebo silniční kolo? Případně můžete napsat i značku svého kola, kol.
Rád střídám silničku a mtb kolo, takže i vrcholy Koruny jsem zdolával na obou typech. Z dvaceti výletů jsem při jedenácti z nich použil silniční kolo Pells a při devíti horské pevné 29" kolo RB. Takže to bylo skoro půl na půl.
6. otázka - Dobýval jste vrcholy sám nebo s někým?
Na jednom výletě jsme byli celá rodina a navštívili tak už po několikáté rozhlednu Na Chlumu u Slatiňan. Na Svinnovskou podhlednu mě doprovázely žena a dcera, tam jsme byli prvně. Jinak se považuji za cyklistického samotáře a ostatní mety jsem dobýval sám.
7. otázka - Potkal jste se při dobývání s nějakým vrchařem?
Nejspíš ne, na většině míst jsem vlastně nikoho nepotkal. Ovšem musím zmínit, že se mi podařilo dorazit do cykloprodejny v Novém Bydžově pět minut před zavíračkou a pozdravit se tak s manželi Turkovými. Takže vlastně ano, potkal jsem se při dobývání s Turkovými.
8. otázka - Které tři vrcholy se Vám nejvíce líbily?
U rozhledny Vrbice nad Kostelcem n. O. to bylo moc pěkné, upravené. Maják v Kolíně je zdařilá a milá městská stavba. A v údolí Chrudimky pod Práčovem jsem byl už mnohokrát, ale když jsem dorazil na Strádov, byl jsem překvapený, že jsem ho doposud míjel, přitom je na dosah a poměrně majestátní. Polovinu ze všech dvaceti dvou cílů jsem už navštívil někdy v minulosti.
9. otázka - Budete jezdit i další Koruny?
Jiné letošní Koruny jezdit nebudu, ale už teď se těším na VKVČ 2019.
10. otázka - Kolik tipujete, že bude držitelů VKVČ v roce 2018?
Čas se chýlí, dny se krátí, forma po létě uvadá, ale dvacítka by mohla padnout.
11. otázka - Zde můžete napsat cokoliv, co byste chtěl prozradit o sobě, o svých cyklozážitcích, úspěších, plánech atd. Nebo cokoliv Vás napadne.
V souvislosti s VKVČ jsem si dal předsevzetí, že každý cíl zdolám v rámci jednoho výletu. Nakonec, kvůli obavám z nedostatku času, krátícím se dnům a z méně stabilního počasí, jsem svoje poslední tři cíle, tzv. orlický triptych, jak jsem si je pojmenoval, navštívil v rámci jednoho cyklovýletu. Do té doby jsem svůj závazek plnil. Takže to je jediná skromná kaňka na mé účasti ve VKVČ. Jinak jsem si objíždění cílů náramně užíval. Koruna mi dala sílu a motivaci navštívit taková místa, na která bych se na kole nejspíš neodvážil.
Děkuji organizátorů Honzovi a Vojtovi za jejich nadšení a čas. Děkuji partnerům Koruny, manželům Turkovým a loutkám z Chrudimi. A děkuji Vám všem účastníkům za podporu a dobrou náladu. Ať Vám to šlape s úsměvem a ve zdraví.