Rozhovor s Vojtěchem Hájkem
11 vrcholů

1. otázka - Zúčastnil jste se zdolávání Korun poprvé a kde jste se o nich dozvěděl ?

Když budu počítat i zimní VKVČ, tak to je moje třetí účast. Dozvěděl jsem se o korunách, od pořadatelky VKO Jitky Milatové.
2. otázka - Měl jste při dobývání vrcholů defekt, pád, nebo jiný cyklistický problém ? Případně i problém s nalezením vrcholu.
S kolem jsem problém neměl, jen při společné cyklojízdě na Masarykovu chatu jsem nějak nestíhal ostatní vrchaře a při cyklojízdě na rozhlednu Miladu a Na Kopečku to taky zrovna moc nejelo, ale nakonec jsem ve zdraví dojel domů.
3. otázka - Použil jste při dobývání vrcholů vlak, nebo auto na přiblížení ? Nebo jste všechny zdolané ujel na kole ?
Všechny mnou zdolané vrcholy jsem ujel na kole.
4. otázka - Kolik km jste najel v rámci VKVČ 2018 a jaký čas jste strávil na kole ?
Na kole jsem strávil 45 hodin a ujel 739 km. 11 vrcholů.
5. otázka - Použil jste při zdolávání mtb, trek, nebo silniční kolo ? Případně můžete napsat i značku svého kola, kol.
Vše jsem ujel na MTB kole Cannondale 29.
6. otázka - Dobýval jste vrcholy sám, nebo s někým ?
Většinou sám, ale na Masarykovu chatu jsem jel s vrchaři na domluvené cyklojízdě - peloton tvořili Honza Kašpar, Eva Novotná, Jiří Masařík, Aleš Donát a Milan Faltys.
A při cyklojízdě na rozhlednu Milada a Na Kopečku jsme měli domluvenou jízdu s Honzou Kašparem, Petrem Koskem a Tomáš Mucha, ale kvůli mé krizi, jsme se rozdělili a já jel dál s Tomášem a oni pokračovali směr vrchol TV vysílač Krásné.
7. otázka - Potkal jste se při dobývání s nějákým vrchařem ?
Kromě již zmíněných vrchařů při domluvených cyklojízdách, jsme s Tomášem Muchou při přejezdu z rozhledny Milada na rozhlednu Na Kopečku se potkali s vrchařkou Evou Novotnou, která jela směr na rozhlednu Milada. Tak jsme pokecali, udělali společné selfie a každý pokračoval dál.
8. otázka - Které tři vrcholy se Vám nejvíce líbily ?
Rozhledna Milíř - hlavně udírna :-)
Rozhledna Maják - hlavně cesta okolo Labe.
Zřícenina hradu Žumberk - vždy si rád prohlédnu lom Žumberk a při cyklojízdě jsem zpět, jsem jel jinudy a na lesni cestě narazil na mysliveckou klec, ve které se byl chycený jezevec, tak jsem zavolal policii a ta pak přijela I s myslivcem a jezevec byl zachráněn.
9. otázka - Zúčastníte se zimní VKVČ, nebo si počkáte, až letní VKVČ 2019 ?
Sice nyní se mě drží již měsíc nějáký moribundus, ale určitě se zúčastním zimní VKVČ.
10. otázka - Kolik tipujete, že bude držitelů Zimní VKVČ 2018 - 2019 ?
Když v prvním ročníku zimní VKVČ bylo pět držitelů, tak letos tipuju devět držitelů a tři držitele v turistické kategorii, která má letos premiéru.
11. otázka - Zde můžete napsat cokoliv, co by jste chtěl, prozradit o sobě, o svých cyklo zážitcích, úspěších, plánech atd. Nebo cokoliv Vás napadne.
Jsem rád, že VKVČ přežila rok 2018 a že se podařilo zvýšit, jak počet držitelů, tak i počet účastníků i počet lidí ve fb skupině. Dále přeji všem vrchařkám a vrchařům, ať vždy dojedou do cíle svých cyklojízd v pořádku a pokud možno bez defektů. Třeba se s některými z Vás potkám, ať už při cyklojízdách v rámci VKVČ, nebo případně na srazu.
Bajk Vojtěch Hájek